Slavili sa 2:1

Hrabri Borac savladao Kluž i časno se oprostio od kvalifikacija za Ligu šampiona

• Извор: АТВ
  • 13.07.2021. 19:50

Fudbaleri banjalučkog Borca savladali su rumunski Kluž na Gradskom stadionu rezultatom 2:1, i tako završili učešće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, s obzirom da su prvom meču poraženi sa 3:1.

Izabranici Marka Maksimovića dobro su otvorili susret i odmah napali goste iz Rumunije.

Prvu šansu za domaćine imao je Moraitis u 4. minutu meča, ali njegov šut sa nekih 20 metara, odlazi pored gola Kluža.

Jedinu priliku vrijednu pomena kod gostiju imao je Omrani, kada mu je u 13. minutu utakmice poništen gol zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu, gledali smo skroz drugi Borac.

Crveno-plavi su krenuli na sve ili ništa.

Pritisci su urodili plodom u 60. minuti meča, kada je za vođstvo pogodio Stojan Vranješ, a na asistenciju Milana Vušurovića.

Gosti nisu ni stigli da se saberu, a već je uslijedio blickrig Velikana iz Platonove.

Igrao se 64. minut kada svoju drugu asistenciju na meču upisuje sjajni Vušurović, a drugi gol za Banjalučane postiže grčki napadač Moraitis.

Do kraja nije bile izglednijih šansi, pa je tako meč otišao na produžetke.

Nakon prvih 15 minuta, gosti su nešto više držali loptu u svom posjedu, ali rezultat se nije mijenjao.

U drugom produžetku, Kluž je bio nešto ofanzivniji pa je tako preko Kipčijua smanjio rezultata na 2:1, što je bilo dovoljno Rumunima da osiguraju prolaz u narednu fazu takmičenja.

(Foto: FK Borac)

• 07:00 АТВ јутро