FIBA Liga šampiona

Košarkaši Igokee poraženi od Ostendea

• Извор: АТВ
  • 18.01.2022. 20:06

Košarkaši Igokee poraženi su od Ostendea 85:64 pa će majstorica u Laktašima odlučiti o putniku u TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona.

Pitanje pobjednika u Belgiji riješeno je nakon prve četvrtine, koju su domaći otvorili serijom 30:5. U posljednjoj dionici i jedni i drugi su samo odradili posao, a Igokea je na momente ličila na ekipu prije problema sa korona virusom. Duga pauza ostavila je traga na Aleksandrovčanima, koji će brzo morati da zaborave na ovaj poraz. Najefikasniji u pobjedničkom taboru bio je Rendolf sa 21 poenom, dok je Igokeu predvodio Starks sa 16.

Majstorica je na programu u Laktašima u četvrtak od 18:30. Nakon tog duela, Igosi već u nedjelju dočekuju Budućnost u okviru ABA lige.

Tok meča mogli ste pratiti na našem portalu.

Prva četvrtina

Košarkaši Igokee gube od Ostendea 30:12 nakon prve četvrtine druge utakmice plej-ina za TOP 16 fazu FIBA Lige šampiona.

Nakon prvih deset minuta vidjelo se da je virus korona ostavio velikog traga na Aleksandrovčanima, koji nisu mogli da pariraju raspoloženom domaćinu. Tek u završnici su uspjeli da uhvate ritam, koji ohrabruje pred nastavak utakmice. Ostende predvodi Rendolf sa 12 poena, dok kod Igokee Voler ima četiri.

Druga četvrtina

Ostende vodi nakon prvog poluvremena protiv Igokee rezultatom 50:24.

U drugoj četvrtini domaća ekipa nastavila je da kontroliše sva dešavanja na terenu. Čvrsta odbrana i daleko raznovrsnija rješenja u napadu, uz odličan procenat šuta, omogućili su im da steknu veliku prednost.

Ostende ima čak trojicu dvocifrenih košarkaša. Najefikasniji je Konger sa 16 poena,  Rendolf ima 14, dok je Brajma dodao 12. Igokeu predvodi Starks sa osam poena.

Treća četvrtina

Igokea je bila konkurentan rival u trećoj dionici, ali Ostende i dalje ima veliku prednost, 67:44.

Serijom 7:2 Aleksandrovčani su započeli drugo poluvrijeme, ali prednost domaćih nije išla ispod 20 poena razlike, pa imaju sve u svojim rukama pred posljednjih 10 minuta.

Kod Ostendea Brajma i Rendolf imaju po 17 poena, dok jedan manje u Igokei ima Starks.

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм