ABA liga

Partizan deklasirao Krku

• Извор: Б92
  • 23.10.2021. 21:43

Košarkaši Partizana upisali su novi trijumf u ABA ligi, ovog puta nad Krkom rezultatom 92:45 (18:11, 25:17, 21:6, 28:11).

"Crno-bijeli" su tako ostali na maksimalnom učinku 5-0 u regionalnoj ligi i bez poraza su ove sezone u svim takmičenjima.

U ovom susretu vratili su se u nekadašnju kuću, dvoranu "Aleksandar Nikolić" i prikazali veoma dobru partiju na obje strane parketa.

Od samog starta je vrlo čvrsta odbrana krasila tim Željka Obradovića, pa smo tako videjli nekoliko fantastičnih blokada, pre svih Rodiona Kuruksa i Gregora Glasa.

Partizanov šuter je u prvom poluvremenu postigao četiri trojke i gotovo sve su bile dalekometne, dok je posljednja u nizu bila skoro sa polovine terena.

U toj drugoj četvrtini je zahvaljujući dobroj defanzivi i raznovrsnom napadu Partizan lako stigao do dvocifrene razlike i +15 na velikom odmoru.

Koliko je Partizan dominirao ove večeri, najbolje je oslikala treća dionica. Obradović je izveo nekoliko nosioca igre, ali je i pored toga za samo 10 minuta razlika sa poluvremena duplirana.

Igračima Krke dozvoljeno je samo šest postignutih poena u tom dijelu meča, a u jednom momentu slovenački tim bio je skoro osam minuta bez poena iz igre.

Sa druge strane, u ofanzivnom dijelu nije spuštena papučica sa gasa uprkos tome što su rezervisti bili na parketu.