Policija je intenzivno radila na razrješenju slučaja napada na Vladimira Kovačevića, novinara BN televizije, rekao je Dragan Lukač, ministar unutrašnjih poslova na vanrednoj konferenciji za novinare u Banjaluci.
"Uhapšen je jedan izvršilac napada, imamo dovoljno argumenata i dokaza da se radi o napadaču, a i sam Kovačević ga je prepoznao. Za drugim licem se intenzivno traga. Na ovaj način, kažem da nema političke pozadine što se tiče vlasti u RS i nikada nije bilo nikakve namjere vlasti da naručuje napade na novinare. Sada je na Tužilastvu i sudu da odrade svoj dio posla, dobili su Izvještaj", rekao je Lukač.
MUP neće tolerisati nikakve napade na novinare, ni fizičke, ni verbalne, rekao je Lukač.
"Treba razmišljati i o zakonskoj zaštiti novinara, i da se novinari tretiraju kao službena lica. MUP će na ", naveo je Lukač.
Ministar unutrašnjih poslova rekao je da istraga još nije dovedena do kraja.
"Motiv je naravno interesantan, ali ne možemo još otkriti detalje. Napad nema veze s ljudoma iz vlasti kojima se to serviralo, ali vidjećemo da li uopšte to ima veze s nekim drugim političarima", rekao je Lukač.
Željko Spasojević, načelnik banjalučke Policijske uprave rekao je da su 8.9.2018., zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivično djelo ubistvo u pokušaju, pripadnici Policije uhapsili lice inicijala M.Č (1987.).
"Izvršen je pretres na šest lokacija, izuzeti su predmeti i jedno putničko vozilo koji bi mogli poslužiti kao dokazi", rekao je Spasojević.
Uhapšeno lice od ranije je poznato policiji, naveo je Spasojević uz napomenu da ne može trenutno saopštiti više činjenica zbog istrage koja je u toku.
Darko Ćulum, direktor policije RS je naveo da se osumnjičeno lice brani ćutanjem.On se zahvalio Vladimiru Kovačeviću na saradnji tokom istrage.
Prema nezvaničnim informacijama, uhapšen je Marko Čolić.